Województwo Śląskie

Aktualności

Kolędowanie ze „Śląskiem”

„Święta Noc” w Sosnowcu i Jaworznie


W niedzielę 7 stycznia zespół „Śląsk” wystąpił dwukrotnie – najpierw w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie, a następnie w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu.

„Zespół Śląsk to nie tylko perła naszego regionu, naszego województwa, ale to naprawdę artyści światowego formatu. Wypełniona po brzegi świątynia to znak, że warto takie koncerty organizować. Wspólne śpiewanie kolęd wrosło w naszą tradycję i wierzę, że za chwilę mury kolegiaty będą się trzęsły. Życzę wspaniałego odbioru, wspaniałych emocji, a wszystkim mieszkańcom Jaworzna na ten nowy rok składam życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, spokoju, szczęścia, żeby pojednanie, które następuje przy wigilijnym stole, trwało do następnej wigilii” – powiedział marszałek Wojciech Saługa podczas koncertu w jaworznickiej kolegiacie.

Program „Święta Noc” to koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Autorami muzycznych opracowań kolęd i pastorałek są Stanisław Hadyna i Krzysztof Dziewięcki. Poezja Kazimierza Szemiotha w pastorałkach oraz góralskie gawędy Hanny Nowobilskiej nadały programowi specyficzny charakter polskiego Bożego Narodzenia.

Występy objęli honorowym patronatem biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak i marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.
Zobacz również

więcej w kategorii: spotkania uroczystości

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie