Województwo Śląskie

Aktualności

Śląskie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

WOŚP zagra 14 stycznia już po raz dwudziesty szósty. Śląskie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu i licytacji na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków


Dźwięki wyjątkowej Orkiestry słychać będzie w wielu miejscach w regionie, ale najdonośniej rozbrzmiewać będą w Sosnowcu i w Chorzowie. Sosnowiec jako jedno z kilku miast w Polsce stanie się centrum transmisyjnym i to stamtąd będzie przekazywany sygnał telewizyjny do całej Polski. Finał wydarzenia, które przez cały dzień odbywać się będzie w kilku miejscach na terenie miasta, zaplanowano na Górce Środulskiej, gdzie wystąpią m.in. Anita Lipnicka i Grzegorz Hyży. O godzinie 20.00 zaplanowano tradycyjne „światełko do nieba”, które tym razem będzie miało formę pokazu laserowego.

Sporo działo się będzie również w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Główną część wydarzenia stanowić będą koncerty, ale nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. Uczestnicy będą mogli wejść na trybuny stadionu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Scena 26. Finału WOŚP zlokalizowana będzie na Placu Europejskim przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego. Koncerty rozpoczną się o godzinie 14.00, a gwiazdami wieczoru będą m.in. Miuosh i NeuOberschlesien. Imprezie towarzyszyć będą również wydarzenia sportowe, tj. Bieg z Sercem w Parku Śląskim i maratony zumby oraz crossfit na obiektach Stadionu Śląskiego.

Do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączył się Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

„Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które łączy wszystkich w szczytnym celu. Bądźmy tego dnia razem, spotkajmy się i bawmy wspólnie, a przede wszystkim bądźmy hojni. Zachęcam do udziału w przygotowanych przez mnie licytacjach i finansowego wsparcia najmłodszych” – podkreśla marszałek Wojciech Saługa.

Wśród przygotowanych z tej okazji licytacji są:

 •  Pięciodniowy pobyt w uzdrowisku w Goczałkowicach Zdroju wraz z zabiegami SPA (oferta dla 2 osób).
 • Indywidualne zwiedzanie lotniska w Katowicach – Pyrzowicach (oferta dla 4 osób).
  W ramach wycieczki będzie można zwiedzić: terminale pasażerskie, wieżę kontroli lotniska, Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą, dział Eksploatacji Lotniska (sprzęt do odśnieżania), bazę techniczną do obsługi samolotów. Dodatkowo będzie można odbyć przejazd po polu manewrowym portu, w tym po drodze startowej. Całość zakończy się poczęstunkiem w saloniku VIP w terminalu A. Czas trwania wycieczki ok. 3 h.
 •  Bilety na mecz Polska – Korea na Stadionie Śląskim (oferta dla 2 osób). Spotkanie zostanie rozegrane 27 marca 2018 roku o godzinie 20:45. Pierwszym rywalem reprezentacji na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie będzie Korea Południowa, uczestnik zbliżających się mistrzostw świata w Rosji.
 • Wyjątkowe zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu (oferta dla max. 4 osób). Specjalne zwiedzanie Sztolni to możliwość przejścia fragmentami wyrobisk pochodzących z końca XVIII wieku. To jedyna w Europie trasa turystyczna, która pokazuje jak rozwijało się górnictwo przez ostatnie 200 lat. Tylko w Sztolni można odwiedzić największy park działających maszyn górniczych w Polsce. Dodatkowo będzie możliwość odwiedzenia trasy do tej pory nie udostępnionej jeszcze żadnym gościom.
 • Weekendowy pobyt w pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (oferta dla 2 osób).
 • Abonament na sezon 2017/2018 na koncerty Filharmonii Śląskiej w Katowicach (oferta dla 2 osób).
 • Indywidualne zwiedzanie Muzeum Śląskiego z możliwością zobaczenia wszystkich przestrzeni niedostępnych dla odwiedzających – magazyny, pracownie. Wycieczka zakończona będzie obiadem w restauracji Moodro (oferta dla 4 osób).
 • Bilety na koncert Guns N’ Roses na Stadionie Śląskim w Chorzowie (oferta dla 2 osób).
  Zespół Guns N’ Roses wystąpi 9 lipca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Stadion Śląski jest jednym z 13 stadionów, na których wystąpi grupa. Stadionowa trasa w 2018 roku rozpocznie się 3 czerwca w Berlinie, w Niemczech i obejmie dalszych 17 zaplanowanych koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy.


Zobacz również

więcej w kategorii: promocja

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie