Województwo Śląskie

Aktualności

Niepełnosprawni o zręcznych rękach

W Gmachu Sejmu Śląskiego zorganizowano ,Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych”


Wydarzenie promuje twórczość i rękodzieło osób niepełnosprawnych oraz sprzyja ich integracji społecznej. W kiermaszu swoje wyroby wystawiali podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, organizacji pozarządowych, mieszkańców domów pomocy społecznej, pracowników zakładów aktywności zawodowej, uczniów szkół specjalnych, pacjentów podmiotów leczniczych oraz uczestników organizacji pozarządowych. Zgłosiło się ogółem 68 jednostek wraz z 300 osobami.

Nie mogło zabraknąć jednostek z tak odległych miejsc z terenu województwa śląskiego, czy z miejsc, o którym tak naprawdę mało kto słyszał, jak np.: Warsztat Terapii Zajęciowej w Gilowicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Hutce, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku, Dom Pomocy Społecznej ,,Różany Pałac” w Krzyżanowicach, Zakład Aktywności Zawodowej ,,YAVA” w Częstochowie i Ośrodek Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Wychowawczy w Ustroniu.

Kiermasz zorganizował Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. Iimpreza ta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację osób niepełnosprawnych.
Zobacz również

więcej w kategorii: polityka społeczna zdrowie

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie